İŞKUR Lise Mezunu Büro Memuru Alımı ve Başvuru

işkur büro memuru

Türkiye’de istihdamın artırılması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren İŞKUR, en az lise mezunu Büro Memuru alımı için çalışma başlattı.

Türkiye İŞ Kurumu tarafından başlatılan Büro Memuru alımı için en az ortaöğretim – lise mezunu olmanız gerekiyor. Alım yapılacak personeller kurumlarda bulunan çalışma ofislerinde belge ve evrakların düzenlenmesi, ofis koordinasyonunun ve düzeninin sağlanması için çalışacak.

İŞKUR tarafından alınacak personel ilanlarını görüntülemek ve başvurmak için öncelikle İŞKUR’a kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt işlemleri hakkında tüm bilgileri İŞKUR KAYIT sayfasından öğrenebilirsiniz. Ardından İŞKUR GİRİŞ sistemiyle İŞKUR Büro Memuru alımlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Türkiye’nin birçok kentinde alımlar var. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere farklı kentlerde Büro Memuru alımı olarak 291 ilan bulunuyor. Bazı ilanlarda 1, bazı ilanlarda ise 10 personel alımı yapılacak.

İŞKUR BÜRO MEMURU ALIMLARI

Büro memurları genel olarak ofislerdeki evrak işleriyle ilgilenir, ofis programlarını kullanır, raporları doldurur. Ancak bazı büro memurları alımlarında İngilizce bilgisi veya Autocad programı kullanımı talep edilebiliyor. Bu nedenle Büro Memuru alımlarına başvurmadan önce ilan açıklaması ve istenen nitelikleri de mutlaka gözden geçirmelisiniz.

MAAŞLAR

İŞKUR aracılığıyla alımı yapılan Büro Memurlarının maaşı değişkendir. Ancak ortalama 2 ila 3 bin lirasında maaş veriliyor. Sigorta ise eksiksiz olarak yatırılıyor.

ÖRNEK İLAN

Örneğin son olarak İstanbul’da bir firma, İŞKUR aracılığıyla 10 Büro Memuru alımı yapmak için ilan oluşturdu. İlanda aşağıdaki niteliklere sahip personellerin başvuru yapması talep ediliyor;

  • 35 yaşını aşmamış,
  • Aktif iş ortamına ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,
  • Takım çalışmasına yatkın,
  • İletişimi kuvvetli,
  • Düzgün bir diksiyona ve ifadeye sahip,
  • Bilgisayar kullanabilen(minimum MS Office programları kullanabilen),

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir