İŞKUR İş Arayan Giriş Yap (E Devlet)

Çalışma ve İş Kurumu İŞKUR, Türkiye’de iş arayan ve işverenler için en önemli kurumdur. Özellikle iş arıyorsanız, İŞKUR sistemine Giriş yaparak belki de aradığınız işi birkaç saat içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz. İŞKUR Giriş sistemi hakkında bilinmeyenler rehberimizde.

İŞKUR’a giriş yapmak için öncelikle İŞKUR’a kayıt olmanız gerekiyor. Hem işveren hem de iş arayan olarak İŞKUR’a Kayıt olarak Giriş yapabilmek için ilgili bilgileri alabiliyorsunuz. İŞKUR’a kayıt değilseniz öncelikle İŞKUR KAYIT rehberinde yer alan bilgiler aracılığıyla Çalışma ve İş Kurumu’na üye olabilirsiniz.

İŞKUR GİRİŞ

Türkiye’de özellikle kamu kurum ve kuruluşlar ile özel şirketler için istihdam sağlayan en önemli kurum olan İŞKUR, işsizliğin önlenmesi için de yoğun çaba gösteriyor. Bu kapsamda İŞKUR’a kayıt olanlar için online olarak da işlem fırsatı sağlayan İŞKUR, online olarak üye olanların işlemleri yapabilmesini sağlıyor.

İŞKUR’a kayıt olduysanız GİRİŞ yapabilmek için gerekli bilgilere sahipsiniz. İŞKUR’a GİRİŞ yapabilmenin iki yolu bulunuyor. İlki direkt olarak üye olurken sağladığınız TC NO ve Şifre ile, ikincisi de E Devlet sistemi ile.

TC NO ŞİFRE İLE

İŞKUR’a kayıt olduğunuz zaman İŞKUR üyelik formuna verdiğiniz Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve Şifre ile giriş yapabilirsiniz.

İlk olarak İŞKUR resmi internet sitesi iskur.gov.tr ‘e giriş yapın. Ardından aşağıdaki resimde de görülen İNTERNET ŞUBESİ kısmına tıklayın.

iskurgiris1

İnternet Şubesi kısmına tıkladığınız anda karşınıza gelecek sayfada ise İŞVEREN veya İŞ ARAYANstatüsünüze bağlı olarak ilgili bölümdeki GİRİŞ butonuna basın.

iskurgiris2

İş Arayan olarak Giriş butonuna bastığınız zaman karşınıza gelecek ekranda ise TC No ve Şifrenizi yazarak İŞKUR sistemine giriş yapabiliyorsunuz.

iskurgiris3

E DEVLET İLE GİRİŞ

E-Devlet şifreniz varsa İŞKUR sistemine E-Devlet üzerinden de rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa, size en yakın PTT’ye giderek burada E-Devlet şifrenizi alabiliyorsunuz. Ardından yukarıda yer alan adımlar arasında en son kısımda yer alan bölüme kadar gelin ve TC NO – Şifre kısmının altında yer alan e-Devlet ile GİRİŞ butonuna basın.

Bu butona bastığınız zaman e-Devlet sitesinin standart giriş sistemine yönlendirileceksiniz.

iskurgiris4

Burada T.C. Kimlik No ve E-Devlet şifrenizi doldurduktan sonra Sisteme Giriş Yap butonuna basın. Ardından birkaç saniye içerisinde İŞKUR sistemine giriş yapmış bir şekilde yönlendirileceksiniz.

İŞKUR’DA YAPILABİLECEKLER

İŞKUR sistemine giriş yaptıktan sonra yapabileceğiniz işlemler;

  • Açık İş İlanlarını Görüntüleme ve Başvuru
  • Toplum Yararına Programları Görüntüleme ve Başvuru
  • Kurumsal Üyelik Başvurusu
  • İş ve Meslek Danışmanlığı ve Randevu
  • İşsizlik Sigortası İşlemleri
  • Kurs ve Programlar
  • Kullanıcı İşlemleri
  • Danışman Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir