İŞKUR Hibe İle Çiftlik Kurmak Mümkün

cengiz

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) özellikle eski hükümlü ve engellilere yönelik birçok hibe programı ile Türkiye’de istihdamı artırmak için çaba gösteriyor.

Son olarak İŞKUR Siirt’e başvuran engelli Çetin Cengiz, aldığı hibe ile kendi çiftliğini kurarak kendi köyünde parmakla gösterilen bir girişimciye dönüşmeyi başardı.

Siirt’in merkeze bağlı köylerinden İkizbağlar’da yaşayan engelli Çetin Cengiz, İŞKUR Siirt’in düzenlediği engellilere yönelik hibe programına Çiftçiliğe yönelik iş fikri için başvurdu. Programdan 36 bin lira hibe almayı başaran Cengiz, bu para ile damızlık sığırlar alarak çiftliğini kurdu. Sığır yetiştiriciliği yaparak çiftliğini büyütmek ve kısa sürede 100 sığır sayısına ulaşmayı planlayan Cengiz, köyünde parmakla gösterilen bir girişimciye dönüştü.

İŞKUR’dan aldığı destek ile ilgili konuşan Cengiz, ”

Bir engelli olarak İŞKUR’un engelli ve eski hükümlülere yönelik açtığı hibe programına başvurdum. 36 bin lira hibe aldım, kendim de üzerine biraz para koyarak 10 tane sığır aldım. Kısa sürede sığırların sayısını 100’e çıkarmayı planlıyorum. Yetkililere teşekkür ederim

” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir