Afyonkarahisar İŞKUR İlanları ve Kursları (TYP – Adres – Telefon)

afyonkarahisar işkur

Son dönemde ekonomik olarak potansiyeli en fazla artan şehirler arasında yer alan Afyonkarahisar’da İŞKUR da önemli istihdam projeleri düzenliyor. Eğer Afyon’da yaşıyorsanız, İŞKUR ile aradığınız işi ve personeli çok daha rahat ve destekler aracılığıyla bulabilirsiniz. Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü’nün İlanları, Kursları ve TYP programlarına ilişkin tüm bilgiler rehberimizde.

AFYONKARAHİSAR İŞKUR

300 bini aşkın nüfusu ve yüksek göç alma potansiyeli ile gün geçtikçe büyüyen bir şehir olan Afyonkarahisar’da İŞKUR aracılığıyla işsizliğin önlenmesi ve istihdamın artırılması planlanıyor. Önemli ve çalışkan yönetimi ile sürekli olarak istihdamı artırmak üzere çalışmalar yürüten İŞKUR Afyonkarahisar’da son dönemde işverenler için birçok destek ve teşvik sistemi de hayata geçirildi.

İkametgah adresiniz Afyonkarahisar’da bulunuyorsa, bu durumda İŞKUR ile ilgili tüm işlemleriniz için Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekiyor. Afyon İl Müdürlüğü’ne nüfus cüzdanınız ile şahsen başvurabileceğiniz gibi, online olarak da İŞKUR’a KAYIT olduktan sonra İŞKUR GİRİŞsistemiyle online platformu kullanabilirsiniz. Böylelikle tüm İŞKUR imkanlarından yararlanabiliyorsunuz.

AFYONKARAHİSAR İŞKUR KURSLARI

işkur afyon

Türkiye’de işsizliğin önlenmesi ve nitelikli istihdamın artırılması amacıyla sık sık kurslar düzenleyen Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü’nde Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları , Toplum Yararına Programlar(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi amacıyla sık sık kurslar düzenleniyor. Bu kurslara katılım sağlayarak birçok meslek dalı için sertifika alabiliyorsunuz.

Ayrıca Afyon’da girişimcilik belgesi almak için ilgili kurum da İŞKUR’dur. Bu kursa katılım sağlayarak KOSGEB aracılığıyla hibe, teşvik ve destek alma şansınız da bulunuyor.

AFYONKARAHİSAR İŞ İLANLARI

Afyonkarahisar’da birçok sektörde şirketler tarafından iş ilanları aracılığıyla personel alımı yapılıyor. Bu ilanlara başvurmak için İŞKUR’a kayıt olmanız gerekiyor. İŞKUR’a kayıt olduysanız şahsen İŞKUR İl Müdürlüğü’ne giderek veya online olarak İŞKUR’a giriş sistemiyle başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Elbette iş ilanlarına başvurmak için ilgili başvuruda istenen şartları karşılıyor olmanız gerekiyor. Örneğin Lise mezunu isteniyorsa, Lise mezunu olarak kayıtlı olmanız gerekiyor. Ek diploma bilgilerinizi de sisteme yükleyebiliyorsunuz.

Şu anda Afyonkarahisar’da açık iş pozisyonlarında istenen meslekler;

 • Kaynakçı
 • Resepsiyon Görevlisi
 • Beden İşçisi (Genel)
 • Makineci
 • Depo Görevlisi
 • Büro İşçisi
 • Kantin Görevlisi
 • Temizlik Görevlisi
 • Muhasebeci
 • Kalite Kontrolcü
 • Reçmeci
 • Okul Öncesi Öğretmeni

AFYONKARAHİSAR İŞKUR TYP

İŞKUR, Türkiye’nin her şehrinde bulunan İl Müdürlükleri aracılığıyla işsizliğin arttığı bölgelerde, işsizliği direkt olarak azaltmak amacıyla Toplum Yararına Program (İŞKUR TYP) ile istihdam sağlamaktadır. TYP’ler ile işe alınanlar 9 ay boyunca asgari ücret kadar maaş alıyor. Bazı zamanlarda binlerce TYP kadrosu açılıyor ve alımlar genellikle kura ile yapılıyor.

18 yaşını tamamlamış ve İŞKUR’da işsiz olarak görülüyorsanız, TYP’lere başvuruda bulunabiliyorsunuz. Ancak alımlar için tam bir tarih yok, bu nedenle iletişim adreslerinden sık sık TYP’ler için bilgi talebinde bulunmanızı öneriyoruz.

AFYONKARAHİSAR İŞKUR İLETİŞİM

İletişim Hattı: 444 75 87
Telefon: (0 272) 215 18 32
Faks: (0 272) 213 17 33
e-posta: afyon@iskur.gov.tr
İl/Şube Müdürü: Ahmet KARAKAYA
Adres: Osmangazi Mahallesi, 1542 Sokak No:1 Merkez/AFYONKARAHİSAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir