Adıyaman İŞKUR İlanları ve Kursları (TYP – Adres – Telefon)

adıyaman işkur

Türkiye’nin gelişme olan şehirlerinden biri olan Adıyaman’da İŞKUR aracılığıyla istediğiniz işi bulma şansınız var. Ayrıca Adıyaman’da nitelikli istihdamın artması için çeşitli kurslar ve programlar aracılığıyla sertifika elde edebiliyorsunuz.

Adıyaman İŞKUR’da açık iş ilanları ve Toplum Yararına Programlara başvurmak için Adres ve Telefon bilgilerini kullanabileceğiniz gibi online olarak da işlem yapabilirsiniz.

ADIYAMAN İŞKUR

işkur adıyaman

300 bini aşkın nüfusu ile ekonomik olarak da her yıl büyüyen bir şehir olan Adıyaman’da işsizliğin önlenmesi ve iş piyasasının yükselişi için çalışma gösteren İŞKUR aracılığla hem iş arayan hem de işverenler için önemli fırsatlar sağlanıyor.

İkametgahınız Adıyaman il sınırları içerisinde bulunuyorsa, Adıyaman İl Müdürlüğü’ne nüfus cüzdanınız ile şahsen başvurabileceğiniz gibi, online olarak da İŞKUR’a KAYIT olduktan sonra İŞKUR GİRİŞ sistemiyle platformu kullanabilirsiniz. Böylelikle tüm İŞKUR imkanlarından faydalanabiliyorsunuz.

ADIYAMAN İŞKUR KURSLARI

Adıyaman İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da istihdamın artırılması amacıyla Aktif İşgücü Programları düzenleniyor. Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları , Toplum Yararına Programlar(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi amacıyla hazırlanan kurslar ile eğer herhangi bir mesleğe sahip değilseniz veya başka bir meslek için sertifika almak istiyorsanız, sürekli olarak imkan bulabiliyorsunuz.

Kendi işinizi kurmak istiyor ve hibe – teşvik ve destek almak istiyorsanız da İŞKUR Girişimcilik Eğitim Programları’na katılarak da girişimcilik sertifikası alabilirsiniz. Böylelikle KOSGEB’e başvurarak destek alma şansınız doğuyor.

ADIYAMAN İŞ İLANLARI

Adıyaman’da işverenler tarafından birçok iş ilanı İŞKUR aracılığıyla veriliyor. Şu anda Adıyaman’daki 32 firma, şehirde personel arıyor. Bu ilanlara direkt olarak Adıyaman İŞKUR İl Müdürlüğü’ne şahsen giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sebepten dolayı müdürlüğe gidemiyorsanız, online olarak da açık iş ilanları bölümünden size uygun olan iş ilanına başvurabilirsiniz.

Adıyaman’da şu anda şirketlerin aradığı meslek grupları ise şöyle;

 • Resepsiyon Görevlisi
 • Beden İşçisi (Genel)
 • Makineci
 • Depo Görevlisi
 • Büro İşçisi
 • Kantin Görevlisi
 • Temizlik Görevlisi
 • Muhasebeci
 • Kalite Kontrolcü
 • Reçmeci
 • Okul Öncesi Öğretmeni

Elbette iş ilanları sürekli olarak güncelleniyor. Bu yüzden farklı bir iş ilanı arıyorsanız, mutlaka yine iş ilanlarının güncelliğini kontrol etmenizi öneriyoruz.

ADIYAMAN İŞKUR TYP

Adıyaman’da bazı dönemlerde işsizliğin artması durumunda Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yüzlerce – binlerce personel alımı yapılıyor. Üstelik personel alımlarında engellilere de önemli avantajlar sağlanıyor. Şu anda TYP kapsamında Adıyaman’da alım yok, ancak sık sık yeni alımlar yapılıyor. Alımları kontrol etmek için iletişim adreslerinden sürekli olarak bilgi almanızı öneririz.

ADIYAMAN İŞKUR İLETİŞİM

İletişim Hattı: 444 75 87
Telefon: (0 416) 214 28 33 – (0 416) 216 37 71 – (0 416) 216 11 55
Faks: (0 416) 216 55 73
e-posta: adiyaman@iskur.gov.tr
İl/Şube Müdürü: Mehmet Emin YÜCEKAYA
Adres: Turgut Reis Mahallesi Sakarya Caddesi No:2/A ADIYAMAN

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir